شما اینجا هستید

آیا نیازی به گرفتن وقت قبلی از آزمایشگاه می باشد؟

خیر، نیازی به گرفتن وقت قبلی وجود ندارد، فقط تعداد بسیار اندکی از آزمایشات نیاز به آمادگی خاص در روز معین دارند که در این موارد میتوانید از طریق تلفن از شرایط و زمان نمونه گیری اطلاع حاصل فرمائید.

ساعات کار آزمایشگاه چه زمانی است؟

همکاران ما همه روزه بجز جمعه ها و ایام تعطیل رسمی قبل از ساعت 7 صبح الی 7 بعد از ظهر و روزهای پنجشنبه قبل از ساعت 7 صبح الی 1 بعد از ظهر آماده ارائه خدمات می باشند.

آدرس دقیق آزمایشگاه رسالت کجاست؟

آزمایشگاه رسالت در ضلع جنوبی بزرگراه رسالت مابین 16 متری دوم مجیدیه ( خ اثنی عشری ) و خیابان کرمان پلاک 880 واقع شده، شما اگر از سمت تهرانپارس (از شرق به غرب) تشریف بیاورید بعد از میدان رسالت و بعد از ساختمان دنیای نور دور برگردان را دورزده درست 100 متر بعد از دور برگردان جنب بانک پارسیان ساختمان و تابلوی آزمایشگاه را مشاهده خواهید کرد. و اگر از سمت پل سیدخندان (از غرب به شرق) تشریف میاورید بعد از 16 متری دوم مجیدیه و 100 متر بعد از دور برگردان سمت راست تابلوی آزمایشگاه را خواهید دید.

چه اطلاعاتی لازم است آزمایشگاه قبل از نمونه گیری از بیمار(مراجعه کننده) بداند؟

اطمینان از آمادگی برای انجام آزمایش و برگه درخواست آزمایشات (نسخه پزشک) یا فرم آزمایشات درخواست شخصی، کارت شناسایی معتبر که حتی الامکان دارای کد ملی باشد، شماره تلفنی که در صورت ضرورت بتوان با شما تماس گرفت، و تاریخ تولد شما برای ثبت کامل مشخصات ضروری است ضمنا برای تعدادی از سازمانهای بیمه ثبت آدرس محل سکونت در پشت برگه آزمایش الزامی است

آزمایشگاه با چه بیمه هایی قرارداد دارد؟

آزمایشگاه رسالت با بیش از 20 سازمان و موسسه به شرح ذیل طرف قرارداد همکاری می باشد. تأمین اجتماعی، خدمات درمانی سلامت ایرانیان(کارکنان دولت، خویش فرما، سایر اقشار و...)، نیروهای مسلح، شهرداری، بیمه ایران، بیمه دانا، بیمه سینا، بیمه البرز، بیمه پارسیان،کانون بازنشستگان صنعت نفت، بیمه کوثر، بانک ملی، بانک مرکزی، بانک صادرات، بانک تجارت، بانک کشاورزی، بانک سپه، بانک ملت، سازمان آب استان تهران و... جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه طرف های قرارداد آزمایشگاه مراجعه فرمایید

آیا آزمایشگاه بیمه مکمل را قبول می کند؟

آزمایشگاه با اشخاص و سازمانهایی که کارت طلایی بیمه تکمیلی بیمه ایران، بیمه دانا و یا معرفی نامه از بیمه های پارسیان، البرز، کوثر و... دارند طرف قرارداد بوده و سهم پرداختی شما براساس قرارداد به عهده این مراکز خواهد بود درخصوص بیمه های مکمل دیگر میتوانید با دریافت برگه قبض ممهور شده آزمایشگاه به بیمه مکمل خود مراجعه و نسبت به اخذ وجه آزمایش اقدام فرمائید.

آیا می توان شخصا درخواست آزمایش کرد؟

بله، چنانچه آزمایشات مشخصی را برای پیگیری درمان مدنظر دارید می توانید شخصا درخواست نمائید. برای آزمایشات چکاپ و یا موارد کاملتر توصیه میگردد با راهنمایی پزشک خانواده و براساس معاینات اولیه ایشان نوع آزمایش را تعیین نمائید.

آیا امکان نمونه گیری در منزل وجود دارد؟

بلی، ابتدا لازم است که یکی از بستگان بیمار همراه با درخواست آزمایش (نسخه) به آزمایشگاه مراجعه نموده تا مشخصات و آدرس دقیق بیمار در آزمایشگاه در گروه نمونه گیری در منزل ثبت گردیده و یکی از پرسنل نمونه¬گیر آزمایشگاه را تا منزل جهت نمونه گیری همراهی کنند. در موارد بعدی تماس و هماهنگی کافی خواهد بود.

نتایج آزمایشات در چه مدت آماده می شود؟

زمان آماده شدن نتایج، متناسب با نوع هر یک از آزمایشات فرق می کند البته بیش از 80 درصد آزمایشات عمومی در فاصله زمانی 24 تا 48 ساعت آماده می شود.

آیا آزمایشات به صورت اورژانسی هم انجام می شود؟

بلی، برابر درخواست پزشک آزمایشات اورژانس انجام می شود ضمن اینکه آزمایشگاه رسالت تلاش می نماید با رعایت دقت و صحت کلیه نتایج در کوتاهترین زمان ممکن آماده نماید.

نتایج آزمایش های مربوط به تشخیص بارداری در چه مدت آماده می شود؟

به منظور رفاه حال مراجعین هم اکنون آزمایش حاملگی بر روی خون (BHCG) در دو نوبت صبح و عصر انجام می شود. بنابراین در فاصله کمتر از نصف روز جواب داده می شود.

آیا نتیجه آزمایشات را از طریق اینترنت میتوان دریافت کرد؟

بلی، شما میتوانید در زمان پذیرش با مسئول پذیرش هماهنگ فرمائید تا نتایج آزمایشات از طریق سایت آزمایشگاه و با استفاده از شناسه که همان شماره پذیرش شما و شناسه که همان شماره تلفن اعلام شده توسط شما است نتایج آزمایشات خود را از طریق اینترنت مشاهده نمائید در هر صورت اصل برگه نتایج آزمایشات را برای سوابق دریافت نمائید.

آیا آزمایشگاه می تواند نتایج آزمایشات را برایم تفسیر کند؟

متخصصین و مدیران ما آماده پاسخگویی به سوالات کلی شما در مورد نتایج آزمایش هستند، ولی توجه داشته باشید که پزشک معالج بیش از همه به وضع و حال و شرایط و علائم بالینی شما آگاه است و دستورات دارویی و رژیم غذایی شما را تنظیم میکند و لذا بهتر می تواند نتایج آزمایشات را بررسی و تفسیر نموده و تصمیم گیری نماید و به سوالات شما پاسخ دهد.

چگونه از بروشورهای علمی شما استفاده کنم؟

بروشورهای علمی آزمایشگاه هم از طریق لینک دانستنیهای مفید در سایت اینترنتی آزمایشگاه قابل دسترسی بوده و نیز میتوانید در زمان مراجعه به آزمایشگاه از مسئول پذیرش فرمت چاپ شده بروشور را دریافت نمائید.

آیا در تمام ساعات کار آزمایشگاه میتوان برای انجام آزمایش یا تحویل نمونه مراجعه نمود؟

آزمایشاتی هستند که می بایست در ساعت و شرایط خاصی نمونه گیری شوند که رعایت این امر دقت و صحت نتایج را افزایش میدهد در غیر اینصورت برای آزمایشات عمومی و عادی از 7 صبح الی 5 بعد از ظهر امکان نمونه گیری وجود دارد.

آزمایشگاه رسالت چه آزمایشهایی را انجام میدهد؟

اکثر قریب به اتفاق آزمایشات بالینی در این آزمایشگاه انجام می شوند در موارد بسیار محدودی که هنوز روش آزمایش راه اندازی نشده و یا آزمایشاتی که بسیار کم درخواست می باشند، آزمایشگاه رسالت از مراکز معتبر دانشگاهی و یا مراکز مورد اعتماد دیگر استفاده می نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه آزمایشها مراجعه فرمایید

از کجا می توان اطلاعات بیشتری در مورد آزمایشات بدست آورد؟

با مراجعه به قسمت آزمایشها و با انتخاب نام آزمایش میتوانید ضمن کسب اطلاع بیشتر از آزمایش مورد نظر از شرایط و آمادگی قبل از آزمایش نیز مطلع گردید. جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه آزمایشها مراجعه فرمایید

آیا پیش از آزمایش خون حتما باید ناشتا باشم؟

برای انجام تعدادی از آزمایشات از قبیل چربیها و قندخون ضرورتا باید ناشتا بود، اصولا ناشتا بودن برای انجام کلیه آزمایشات یک امتیاز است و اثر سویی بر روی آزمایشات دیگر ندارد.

چه مدت زمانی می بایست ناشتا باشم؟

برای آزمایشات چربیها 14-12 ساعت با رژیم غذایی سبک در شب قبل و برای آزمایش قند خون ناشتا، آلکالین فسفاتاز، پرولاکتین، هورمون رشد، انسولین، C Peptid و ... ناشتایی 8-6 ساعت کافی است.

آیا قبل از آزمایش داروهای مصرفی روزانه خود را مصرف نمایم؟

نظر و دستور پزشک معالج در اولویت است در غیر اینصورت داروی صبحگاهی خود را بعد از نمونه گیری مصرف فرمائید.

آیا در زمان سیکل ماهانه بانوان انجام آزمایش مقدور است؟

در بعضی از موارد برابر توصیه و دستور پزشک آزمایش در زمان معینی از سیکل یا در زمان پریود انجام میگردد البته عموما توصیه می شود برای آزمایشات عمومی و غیر اورژانس در زمان غیر پریود مراجعه گردد.

آیا زمان پریودی بر نتایج آزمایشات تاثیر دارد؟

بسیاری از موارد در چرخه قاعدگی تغییر می کند، مثلا کلسترول در زمان تخمک گذاری به میزان زیادی کاهش می یابد، فسفات و آهن در طول دوره قاعدگی کاهش می یابد.

آیا نوشیدن چای و کشیدن سیگار قبل از انجام آزمایش تاثیری بر نتایج آزمایشات دارد؟

بله، در زمان ناشتایی، نوشیدن مایعات به غیر از آب و مصرف سیگار حتی یک نخ و سایر انواع دخانیات سبب تغییرات در غلظت اسیدهای چرب، پلاسما، اپی نفرین، آلدسترون و کورتیزول می شود. مواد مخدر نیز بر تستهای آزمایشگاهی اثر می گذارد، مثلا هروئین باعث افزایش هورمونهای تیروئید می شود.

مصرف مشروبات الکلی قبل از چکاپ تاثیری در نتیجه آزمایش دارد؟

مصرف الکل علاوه بر اثر سوء بر ارگانهای بدن سبب تغییر بسیاری از تستها می شود. آنزیمهای کبد مثل ALP,AST,ALT,GGT اسید اوریک و تری گلیسیرید افزایش می یابد.

جویدن آدامس قبل از آزمایش قند تاثیر در نتیجه آزمایش دارد؟

بله، قبل از آزمایش قند خون از جوئیدن آدامس باید اجتناب گردد.

آیا ساعت مختلف شبانه روز و فصلها بر نتیجه آزمایش تاثیر دارند؟

غلظت بسیاری از مواد در طی شبانه روز به صورت عادی نوسان دارد، مثلا بهترین نمونه برای قند خون، نمونه ساعت 9-7 صبح است. بعضی از مواد به صورت فصلی تغییر می یابند مثلا T4 در تابستان 20% کمتر از زمستان است، کلسترول در زمستان افزایش می یابد و غلظت Vit D در تابستان بیشتر است.

چرا بعضی از وقتها باید آزمایش خود را مجددا تکرار نمایم؟

برخی از آزمایشها از حساسیت بسیار زیادی برخوردار هستند و عوامل زیادی برروی نتایج آنها اثر می گذارند، بنابراین برای اطمینان بیشتر از نتایج بدست آمده و مقایسه با سوابق قبلی و ارزیابی درمان بیماری نیاز به تکرار آزمایش می باشد. این اقدام نشاندهنده دقت و حساسیت آزمایشگاه و مسئولیت آن در برابر حفظ و ارتقاء سلامتی شما می باشد

ساعات کاری آزمایشگاه: همه روزه از ساعت 7 تا 19، روزهای پنجشنبه از ساعات 7 تا 12:30، بجز ایام تعطیل

ایمیل

info@resalatlab.com
کد پستی :
1634674493

تلفن تماس

22520031
22519696
22508555

فکس


02122527630
.

آدرس

تهران – بزرگراه رسالت (ضلع جنوبی )
مابین 16 متری دوم مجیدیه وخیابان کرمان
پلاک 880